Léto bez podprsenky? Pozor na gravitaci! Kdy je to vhodné a kdy už přes čáru, radí módní stylistka

0
199
Woman in underwear store indoors horizontal shot.

Mnohé ženy během horkých letních dnů odloží podprsenku, protože je tlačí, potí se a chtějí si léto užít na volno. Někdy je to fajn, ale pozor, abyste nepůsobilo vulgárně.

To, zda v létě pod oblíbené topy, trička, tílka, halenky, košile či šaty nosíte nebo nenosíte podprsenku závisí pouze na vašem typu osobnosti a jak se vy sama cítíte. „Jsou dámy, kterým nevadí, pokud jim zpod trička prosvítají bradavky a podprsenky obecně nemají rády. Některé s tím naopak mají problém, jsou k sobě kritičtější, jsou si vědomy svých drobných nedokonalostí co se týče tvaru prsou nebo pružnosti a v takovém případě se bez podprsenky nepohnou ani na krok,“ řekla na úvod módní stylistka Andrea Ziegler.

Pozor na gravitaci
Jak budete vypadat bez podprsenky vám napoví vaše prsa sama. Jít naostro si může dovolit opravdu jen majitelka pevných prsou, na které ještě gravitace nepůsobí. „Záleží na tvaru a typu prsou. Některá prsa vysloveně podprsenku musí mít a když si ji žena nedá, tak to nevypadá příliš esteticky, když prsa visí. Ale je-li některá žena dostatečně sebevědomá a nevadí jí to, tak proč ne,“ doplnila odbornice na módu.

Záleží na tvaru a typu prsou. Některá prsa vysloveně podprsenku musí mít a když si ji žena nedá, tak to nevypadá příliš esteticky, když prsa visí, foto: Bella Hadid, Hailey Bieber

Vy se sice můžete cítit fresh a volná, ale počítejte již předem s tím, že když svou podprsenku necháte doma, tak na ulici budete s prosvítajícím tričkem či šaty poutat pozornost nejen mužů, ale i nechápavých žen. Bohužel s předsudky se setkáte neustále.

„Pokud je bradavky vidět, tak přitáhneme zrak okolí tak jako tak. Máte-li se cítit nekomfortně, tak tehdy je možno lépe najít alternativu a zvolit typ lehké bezkosticové podprsenky braletky. Udělejte možná jemné vkusné vrstvení, kdy to může vypadat velmi hezky,“ doporučuje stylistka.

Nyní ano
Nošení spodního prádla v létě závisí to i na tom, jaký outfit si zvolíte. Pokud se chystáte do společnosti a vybrali jste si sexy šaty nebo top s holými zády, tak tam by podprsenka byla opravdu jako pěst na oko. V tomto případě určitě jděte na ostře ai vy sama se budete cítit velmi přitažlivá. „U takových střihů šatů a topů je lepší, pokud jsou záda holá, bez rušivých ramínek podprsenky a je to mnohem estetičtější,“ doplnila.

V našem životě jsou situace, kdy vysloveně není vhodné ukázat se ve společnosti bez podprsenky. „Jsou příležitosti, kdy bradavky není vhodné vidět. Mezi ně patří například i pracovní prostředí, restaurace či vyšší společenské události, jako jsou svatby a oslavy,“ doporučuje Ziegler.

Pozor si dávejte iu topů, které mají hluboký výstřih. „Pokud má dáma kostnatý nebo přepadený hrudník, tak to nepůsobí esteticky, proto by takový výstřih v šatníku neměla mít vůbec. Je lepší zvolit krajkovou braletku a přiznat ji. Nebo zvolit střih takového topu, že i když si dáma podprsenku nedá a nemá dostatečně pružná nebo tvarovaná prsa, tak to umí vyzvednout. Top může být nařasený a prsa pěkně vytvaruje a dodá jim objem,“ doplnila.

back view of girl wearing black bra while sitting on bed in the morning

Řešení se vždy najde
Nehází flintu do žita. V dnešní moderní době umíte vše vyřešit velmi pohodlně. V obchodě se spodním prádlem si velmi jednoduše pořídíte silikonové náplasti na bradavky v tělové barvě, nebo silikonové nalepovací podprsenky, díky kterým vám bradavky nebudou prosvítat při jakémkoli svršku. „Díky tomu eliminujete pozornost, kterou si nikdo nepřeje a budete se cítit pohodlně,“ doporučuje ze zkušeností.

Vhodné alternativy
Na trhu existují i ​​lehké letní podprsenky, které jsou vyrobeny z jemných přiléhavých materiálů, bez kostic a push up vycpávek a žena se až tak nepotí. Vymyslet to můžete i mnohem rafinovaněji. „Vhodnou alternativou klasické podprsenky jsou i lehké krajkové topy, braletky, balkonetky, dokonce i vrchní díly plavek, které mají krásné křížení na zádech nebo zavazování vpředu a může to velmi pěkně ukázat,“ řekla stylistka.

Některé dámy zase zvolí místo podprsenky elastický krátký top ve tvaru obdélníku. tunel. „Pokud je krepový a má strukturu, tak si s tím umí dáma pěkně vyhrát a může to zajímavě ukázat třeba pod sakem, které vím, že si nebudu sundávat.