Zpomalit stárnutí a zůstat co nejdéle mladou, to je sen každé z nás! Jak toho ale docílit? Zkuste tyto triky

0
208
Smiling woman walking at the beach. Woman in swimsuit walking along the beach.

Vyzkoušejte těchto 6 tipů.

Zpomalit stárnutí a zůstat co nejdéle mladou. To je snem mnoha žen. Kromě mentálního nastavení se však musíme zaměřit i na dobrou péči o svůj zevnějšek. Nevšímejte si jen tvář a oči, kde jsou vrásky nejviditelnější. Myslete také na krk, na kterém vidíte přibývající věk poměrně rychle a nejtěžší se s tím bojuje.

1) Obličejová gymnastika alespoň dvakrát týdně
Nic nepomůže vaší pleti tak, jako pravidelné cvičení. Osvojte si cviky obličejové gymnastiky nejen jako prevenci vrásek na tváři, ale také na krku. Dokonce i když už máte ochablé svalstvo, stále není nic ztraceno.

Pokud budete provádět tyto tréninky alespoň dvakrát týdně, tak se vrátí elasticita této pokožky a opět zpevní. Buďte trpělivé, první výsledky uvidíte po dvou měsících a od té doby se to už jen bude nadále zlepšovat.

2) Užívejte kolagen
Velmi důležité je také doplňovat výživné látky a vitamíny, které již tělo nedokáže produkovat v dostatečné míře. Jedním z nejdůležitějších je kolagen. Ten je mimořádně důležitý pro regeneraci buněk a pomáhá i při péči o pokožku. Dávejte si pozor, abyste si pořídili kvalitní a lékařsky ověřené produkty, které vám skutečně pomohou. Nezapomínejte, že vše nestojí jen na užívání kolagenu. Musíte přitom také cvičit, aby to mělo ještě lepší efekt.

3) Vitamin C
Pro omlazování pokožky je také velmi důležitý vitamín C. Ten však nestačí užívat pouze v podobě doplňkové výživy. Nemáte-li citlivou pleť, přidávejte citrusy i do masek, které si budete natírat přímo na krk. Kdyby nebyla pleť podrážděná, klidně si jednou týdně dopřejte vitamínovou bombu v podobě tinktury z citrónové šťávy.

4) Méně internetu přes telefon a vyvyšte si obrazovku počítače
Rychlejší stárnutí krku způsobuje nesprávný postoj. Kvůli moderním technologiím máme hlavu v neustálém předklonu a z toho důvodu nám ochabuje pokožka. Mohou za to zejména mobilní telefony, ve kterých neustále surfujeme na internetu.

Problematické jsou také notebooky a počítače, které mají níže položenou obrazovku. Snažte se je položit na vyvýšené místo, čímž pomůžete i krční páteři. Pleť bude najednou opět napnutá a budete vypadat mladší.

5) Aplikování krému spojené s masáží
Kůže na krku potřebuje důkladnou hydrataci. Díky tomu nebude suchá a nevzniknou na ní vrásky. Proto si na ni nanášejte dvakrát denně kvalitní krém, který ji pomůže vyživit. Vždy to spojte s masáží, která pomůže v této části zlepšit prokrvení pleti.

Attractive sporty woman in black bikini posing on grey background. Photo of brunette woman with slim toned body. Beauty and body care concept

Tímto způsobem podpoříte její regeneraci. Večer, když si budete ošetřovat obličej pomocí micelární vody, tak si vždy takto vyčistěte i krk. Tato pleť je rovněž namáhána a vystavována nečistotám. Teprve poté se omyjte a natřete kvalitním krémem.

6) Jezte stravu bohatou na zdravé tuky
Základem boje proti stárnutí je také zdravé stravování. Jen pomocí vyváženého poměru potravin dostanete do těla potřebné minerály a vitamíny, které vám pomáhají zůstat v lepší kondici. Pro pleť jsou velmi důležité omega mastné kyseliny a zdravé tuky.

Proto byste měli pravidelně jíst ryby s vyšším podílem tuku. Také si alespoň jednou týdně dejte avokádo. Nezapomínejte na neochucené ořechy a zdravé rostlinné oleje. Kombinujte tyto potraviny s takovými, které mají vyšší podíl vitamínu C, abyste zlepšili jejich účinnost.